Więcej o mnie
Fotograf Tomasz Kulak
nie mylić z fotografikiem, grafikiem czy designerem

W moim przekonaniu fotografia reklamowa jaką się zajmuję to ważna część marketingu wizualnego wspierającego rozwój Waszych firm.

Wykonuję zdjęcia Waszych produktów i usług wykorzystując do tego aparat, światło studyjne lub dzienne i odrobinę talentu jaki posiadam. Robię to we własnym studio lub w miejscach zaaranżowanych przez Was. Pracuję z zespołem ludzi wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach lub w całkowitej samotności. Dzięki fotografii mam przyjemność współtworzyć z Wami zdjęcia dla małych i dużych firm działających w różnych branżach na terenie całej Polski i zagranicą. W swojej pracy staram się zrozumieć procesy oraz mechanizmy jakie stoją za szyldami Waszych firm, by móc je właściwie zobrazować i pokazać Waszym aktualnym i przyszłym Klientom.

Ogólnie o moich usługach

Audyt fotograficzny - ustalenie potrzeb Klienta

Mając doświadczenie w pracy z większymi i mniejszymi firmami oraz agencjami reklamowymi kładę szczególny nacisk na planowanie i zarządzanie projektem jakim jest sesja zdjęciowa. Przed rozpoczęciem prac fotograficznych wspólnych ustaleń jest sporo. Zaczynając od oczekiwań samego Klienta, spisania umowy, wymyślenia briefów, checklist, zapoznania się z lokalizacją i samymi produktami. Wiem, że od tego w dużej mierze zależy sukces naszej wspólnej pracy i wygląd ostatecznych fotografii.

Fotografia studyjna

Fotografia studyjna to szeroki zakres tematyczny wykonywanych przeze mnie zdjęć. Zaczynając od mało skomplikowanych zdjęć pakszotowtch produktu po rozbudowane scenograficzne i kompozycyjnie plany zdjęciowe. Od jednoosobowej żmudnej pracy portrecisty po wieloosobowy zespół składający się z wizażystów, fryzjerów, stylistów, scenarzystów i designerów produktu. Wszystko w ,,zaciszu,, studia. Gdzie liczy się logistyka, drobiazgowe zaplanowanie i organizacja projektu.

Zanim nacisnę spust migawki

Fotografia reklamowa jaką wykonuję komercyjnie to najczęściej indywidualne zlecenia dla firm prywatnych lub agencji reklamowych. W tego typu fotografii nie ma ścisłych specjalizacji są wyzwania. Liczy się zgranie zespołu ludzi i jego doświadczenie, przywiązanie do szczegółu oraz chęć dążenia do wspólnego celu. Jeśli są to sesje reklamowe najczęściej odpowiedzialni za ich efekt ostateczny są styliści lub dyrektorzy artystyczni. Staramy się unikać przypadków przy tego typu sesjach. Dlatego wspólnie omówienie szczegółów projektu czy kampanii po najmniejszy detal jest tak ważnym procesem zanim wyzwolę pierwszy błysk światła.

Fotografia aranżacyjno produktowa wnętrz i architektury

Dokumentacja fotograficzna realizacji lub inwestycji oraz fotografie aranżowanych wnętrz to kolejna dziedzina fotografii wymagająca technicznej precyzji i wysokiej jakości wykonania. Fotografie mają oddawać założenia i pomysły Twórców. Ogrom pracy jaki włożyli w wykonanie danego wnętrza lub produkcję i stylizację przedmiotów jakie w nich umieścili. To praca z architektami, projektantami i stylistami wnętrz oraz właścicielami obiektów. Czasem z samym tylko aparatem, światłem i wnętrzem.

Fotografie jako narzędzie komunikacji wizualnej

Moje fotografie najczęściej stają się częścią większej całości jakimi są kampanie wizerunkowe firm i ich produktów. Stają się narzędziami marketingu wizualnego wspomagającego sprzedaż w świece wirtualnych sklepów czy pasaży. Po to są tworzone, by wspomagać biznes, jego wizerunek i procesy sprzedażowe. Od czasu do czasu powstają niezależnie, całkiem prywatnie i kameralnie.

Studio Kulak

Zapleczem rzemieślniczym jakim dysponuję jest rozbudowane studio fotograficzne. Pracujące w systemie stacjonarnym lub mobilnym w zależności od potrzeb zleceniodawcy i projektu. Postprodukcja, czy tak zwany look sesji, zostają indywidualnie przygotowywane od podstaw pod konkretny typ zdjęć lub pod wskazania stylisty czy dyrektora kreatywnego projektu.

Praca jako współtworzenie

Klienci, z którymi praca staje się przyjemnością